Nocna Zmiana Bluesa

WARNER MUSIC POLAND, w serii "Złota kolekcja"

11 marca br. nakładem WARNER MUSIC POLAND, w serii "Złota kolekcja" ukaże się dwupłytowy album Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Pierwsza z płyt - "Chce się grać" -zawiera 20 studyjnych utworów pochodzących z rożnych płyt wydanych po roku 2000. Drugi krążek
- "Hotelowy blues" - zawiera 18 utworów z koncertów wydanych wcześniej na CD bądź DVD lub nigdy dotąd niepublikowanych. Wybór utworów jest moim zdaniem trafny i reprezentatywny dla tego, co muzycznie robimy od 34 lat. Polecamy.

Płyta "Back to the roots" wyróżniona na International Blues Challenge 2016!

Spośród wszystkich płyt nadesłanych z całego świata do Memphis na International Blues Challenge 2016, album zawierający zapis koncertu Nocnej Zmiany Bluesa (The Blues Nightshift) jaki odbył się w Olsztynie w listopadzie 2014 został zakwalifikowany do półfinału w kategorii "Best Self-Produced CD":Wyróżnienie to jest potwierdzeniem "u samych źródeł" prezentowanej przez zespół jakości, szczególnie że jest to album koncertowy, czyli nagrany 100% na żywo. Polecamy!

Suwałki Blues Festival 2015

W czwartek, 9 lipca 2015 – przy wybuchu armatnim, podczas festiwalu w Suwałkach odbyło się otwarcie Alei Sław Bluesa w Suwałkach. W płytach chodnikowych na deptaku spacerowym pojawiły się nazwiska artystów, którzy w ubiegłych latach wystąpili podczas Suwałki Blues Festival - Nocna Zmiana Bluesa została uhonorowana w doborowym towarzystwie!

 suwalki aleja nocna zmiana6

W odsłonięciu tablic wzięli udział: marszałek Mieczysław Baszko, Jadwiga Mariola Szczypiń, przewodnicząca Rady Miejskiej w Suwałkach, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z zastępcami Ewą Sidorek i Łukaszem Kurzyną, Bożena Kamińska, dyrektor SOK, Alicja Andrulewicz, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji UM, Mariusz Klimczyk, sekretarz miasta, Jan Chojnacki, dziennikarz radiowej „Trójki”, Andrzej Matysik, redaktor naczelny kwartalnika „Twój Blues” oraz Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Płyta "Matematyka serc"

Sławek Wierzcholski CD „Matematyka serc” Czy dojrzały artysta, o wyrazistym obliczu i sprecyzowanej konwencji, obecny przy tym na polskiej scenie od ... wielu lat, może jeszcze zaskoczyć słuchaczy? Zadziwić, poruszyć, wzruszyć? "Maematyka serc" udowadnia, że jej twórca - Sławek Wierzcholski jest wciąż artystą kreatywnym, który nie obawia się opuścić wygodnej niszy wirtuoza harmonijki ustnej i czołowego polskiego wykonawcy bluesa.

matematyka okladka551

Muzyczną kanwą "Matematyki serc" są dźwięki, które przed laty towarzyszyły Sławkowi w rodzinnym domu za sprawą Programu 1 Polskiego Radia : calypso, rumba, twist, ragtime... A zwłaszcza piosenki swingowe w niezrównanych interpretacjach wspaniałej Marii Koterbskiej! Rezultatem wspomnień i bogatego doświadczenia muzycznego Sławka są melodyjne, przebojowe wręcz utwory w niespotykanej dziś konwencji. Niejako programowo i przekornie ... niemodne. Z odrobiną nostalgii i dużą dawką dobrego smaku i finezji.... "Matematyka serc" to potężny projekt! W nagraniach czternastu utworów, wzięło udział dwudziestu pięciu muzyków! Wśród nich są znani jazzmani, jak kontrabasista Zbigniew Wrombel czy saksofonista Adam Wendt, perkusista z Nowego Orleanu Alain Baudry, gitarzysta Eddie Angel z Londynu, sekcja dęta a niekiedy chórek dziecięcy! Co ciekawe, Sławek bardzo oszczędnie wykorzystuje harmonijkę ustną. Za to wspierany przez znakomite chórki żeńskie jawi się jako dojrzały, charakterystyczny wokalista o niskim, ciepłym i charakterystycznym głosie. CD „Matematyka serc” ukaże się w lutym 2014. Wydawcą jest Agencja Fonograficzna Polskiego Radia.