Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski

Z wykształcenia prawnik, wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów.

Tajniki bluesa i gry na harmonijce poznawał w trakcie rocznego pobytu w USA, m.in. w klubach muzycznych Chicago i jako wolny słuchacz na wydziale jazzu na Indiana University w Bloomington.

W roku 1982 założył grupę Nocna Zmiana Bluesa, z którą koncertuje do dziś.
Od roku 1992 zajął się dodatkowo dziennikarstwem, jego artykuły ukazywały się m.in. w Jazz Forum, Expresie Wieczornym i wielu innych pismach.

Przez 12 lat był prezenterem Radiowej Trójki, gdzie prowadził zrealizował ponad 1500 (!) autorskich audycji poświęconych bluesowi.

Jest laureatem nagrody Teleexpresu, nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody im. Majki Jurkowskiej Programu 3 Polskiego Radia,  honorowym obywatelem miasta i gminy Leśna oraz Rawy Mazowieckiej.

W ankiecie "Blues Top 2015" został uznany najlepszym polskim harmonijkarzem.

Wiesław Kryszewski

Znakomity muzyk, gitarzysta, gitarzysta basowy, aranżer oraz doskonały pedagog. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie gitary. Od ponad trzydziestu lat aktywnie koncertuje, współpracując ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Wykładowca na warsztatach, obok takich sław, jak Leszek Cichoński, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Lewandowski, Sławek Wierzcholski czy Adam Wendt. Współzałożyciel toruńskich zespołów Pled Zepchlim - Led Zeppelin Tribute Band oraz Open Blues, z którymi koncertuje i nagrywa płyty do dnia dzisiejszego. Od sierpnia 2018 roku jest stałym gitarzystą zespołu Sławka Wierzcholskiego - Nocna Zmiana Bluesa, choć współpraca ze Sławkiem trwa już ponad 20 lat, w postaci udziału w nagraniach, koncertach, również w Stanach Zjednoczonych.

Piotr Dąbrowski

 

Jego elegancki i lakoniczny styl gry przywodzi skojarzenia z gigantami gitary basowej tej miary co Donald 'Duck' Dunn.

Witek Jąkalski

Czołowy polski gitarzysta grający techniką slide, choć równie biegle posługujący się techniką konwencjonalną. 

Kamil Długoborski

 

Najmłodszy stażem (i wiekiem) muzyk Nocnej Zmiany Bluesa. Choć jego ulubieni bębniarze to m.in. Vinnie Colaiuta czy Nate Smith znakomicie wpisuje się w styl i brzmienie wypracowane przez Nocną Zmianę Bluesa w trakcie czterech dekad działalności. Pomimo intensywnego koncertowania z tym zespołem, znajduje czas na studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.